Cvičení pro zdravé pánevní dno

 

KURZ CVIČENÍ PRO ZDRAVÉ

KDY: každou středu od 16:30 - 17:30 - AŽ DO ODVOLÁNÍ SE NECVIČÍ - obracejte se na vedoucí katedry Dr. Buchtelovou pro bližší informace - eva.buchtelova@ujep.cz

 

KDE: Tělocvična Fakulty zdravotnických studií UJEP, Velká Hradební 13, Ústí nad Labem, 400 01

 

Cena: za celý  3 -měsíční kurz je 600Kč díky díky dotačnímu programu

"Podpora aktivit zaměřených na zlepšení zdravotního stavu obyvatel Ústeckého kraje"

Více zde: http://www.pexis.cz/
"Podpora aktivit zaměřených na zlepšení zdravotního stavu obyvatel Ústeckého kraje"

Více zde: http://www.pexis.cz/

"Podpora aktivit zaměřených  na zlepšení zdravotního stavu obyvatel Ústeckého kraje". Klientům VZP přispívá pojišťovna částkou až 500 kč, příspěvek ostatních pojišťoven dle jejich preventivních nebo bonusových programů.

 

PRO KOHO JE CVIČENÍ URČENO: Pro všechny ženy a muže, které trápí problémy s udržením moči, bolestivý pohlavní styk, menstruace, poruchy erekce (erektilní dysfunkce), nebo mají bolesti zad. Samozřejmě mohou cvičit i ženy a muži, které si chtějí udržet zdravé pánevní dno (pružné a pevné) a tím zkvalitnit svůj osobní a partnerský život. Nejde nám jen o posílení, ale o "zfunkčnění“ pánevního dna, aby bylo pružné jako trampolína a mělo přiměřené klidové napětí.

 

CO S SEBOU: Pohodlné oblečení, obuv, pití, chuť ale především dobrou náladu

 

JAK CVIČENÍ PROBÍHÁ: Cvičení trvá přibližně 45 + 15 minut na převlečení. Cvičební hodina obsahuje prvky z techniky Pelvicore zaměřenou na zpevnění vnitřního svalstva, k nimž kromě svalů pánevního dna patří svaly kolem páteře, v oblasti břicha a bránice. Jedná se o nenáročné cvičení, do něhož se můžou pustit ženy a muži skutečně v každém věku. Dále součástí cvičení budou i známe cviky dle paní Ludmily Mojžišové a cviky pro posílení hlubokého stabilizačního systému.

 

KDO CVIČÍ: Lekce vedou studentky fyzioterapie pod odborným dohledem zkušené fyzioterapeutky Mgr. Jaroslavy Bredlové, která se dlouhodobě specializuje na pánevní dno a jeho problematiku.

 

REGISTRACE na email: jaroslava.bredlova@ujep.cz, otevření kurzu pouze v případě minimálního počtu 4 cvičenců.

 

KONTAKT: Mgr. Jaroslava Bredlová – fyzioterapeutka zaměřující se na fyzioterapii v těhotenství a u dysfunkce pánevního dna (neplodnost, inkontinence, bolesti zad apod.)

 

STORNO PODMÍNKY: Zrušení termínu nebo jeho přesunutí je nutné nahlásit emailem/telefonicky nejpozději 24 hodin před cvičením, v případě kratší doby cvičení propadá.