Těhotenské cvičení

KDY: Každé úterý od 16 – 17 hodin -  AŽ DO ODVOLÁNÍ SE NECVIČÍ - obracejte se na vedoucí katedry Dr. Buchtelovou pro bližší informace - eva.buchtelova@ujep.cz

KDE: Tělocvična Fakulty zdravotnických studií UJEP, Velká Hradební 13, Ústí nad Labem, 400 01

 

CENA: 6 LEKCÍ (480 Kč - 80 kč/lekce), klientům VZP přišpívá pojišťovna částkou až 1000 kč, příspěvek ostatních zdravotních pojišťoven dle jejich preventivních nebo bonusových programů

 

PRO KOHO JE CVIČENÍ URČENO: Pro všechny těhotné maminky, které si chtějí udržet dobrou fyzickou i psychickou kondici a chtějí se připravit na porod. Cvičení je také vhodné pro maminky, které mají například bolesti zad či pánve a pomocí cvičení se jim od bolesti uleví. Cvičení je určeno pro ženy od 12. týdne těhotenství. Pokud si nejste jisty, že můžete toto cvičení navštěvovat, zeptejte se na názor Vašeho gynekologa, popř. specialisty na daný druh Vašeho onemocnění.

 

CO S SEBOU: Pohodlné oblečení, obuv, pití, chuť ale především dobrou náladu.

 

JAK CVIČENÍ PROBÍHÁ: Cvičení trvá přibližně 45 + 15 minut na převlečení. Cvičební hodina je rozdělena na tři části. V první části se vždy zahřejeme, prodýcháme  a protáhneme, abychom se pak mohly věnovat posilování jednotlivých svalových partií s využitím různých cvičebních pomůcek, jako jsou např. velké míče, overbaly, therabandy atd. Dále se zaměřujeme na nácvik dýchání pro I. dobu porodní a nácvik tlačení pro II. dobu porodní. Třetí část lekce je věnovaná relaxaci na podložkách s využitím dek na přikrytí. Cvičení je individuálně uzpůsobeno potřebám a schopnostem každé maminky.

 

KDO CVIČÍ: Lekce vedou studentky fyzioterapie pod odborným dohledem zkušené fyzioterapeutky Mgr. Jaroslavy Bredlové, která se dlouhodobě specializuje na pánevní dno a jeho problematiku.

 

REGISTRACE na email: jaroslava.bredlova@ujep.cz, otevření kurzu pouze v případě minimálního počtu 4 žen.

 

KONTAKT: Mgr. Jaroslava Bredlová - fyzioterapeutka zaměřující se na fyzioterapii v těhotenství a u dysfunkce pánevního dna (neplodnost, inkontinence, bolesti zad apod.)


STORNO PODMÍNKY: Zrušení termínu nebo jeho přesunutí je nutné nahlásit emailem/telefonicky nejpozději 24 hodin před cvičením, v případě kratší doby cvičení propadá.