Seznamovací pobyt pro nové studenty 1. ročníku

Seznamovací pobyt pro nové studenty 1. ročníku

 

Už potřetí na naší univerzitě proběhne studentský projekt „Seznamovák“, který již úspěšně funguje i na jiných univerzitách ČR a je velkým přínosem ve vytváření sociálních sítí na každé univerzitě. Pro budoucí studenty prvních ročníků je připraven týden u Máchova jezera, ve kterém mají možnost se seznámit se svými budoucími spolužáky, zorientovat se v „hierarchii“ vysoké školy a získat takové informace, které jim usnadní studium. Jak je to vše možné?

Zkušení instruktoři se postarají o jejich každodenní program, který je založen na seznamovacích a míčových hrách, výletech,  přednášce o systému STAG zahrnující výklad „vysokoškolského slangu“ a večerním programu v podobě diskoték, bojovek nebo táboráků. Tyto aktivity mají za účel připravit studenty na svět za univerzitními dveřmi, za kterými už v první školní den najdou své přátele.

Zajímá Vás více?

Pokud se chcete podívat na fotografie z předešlých seznamovacích pobytů, anebo zjistit všechny aktivity, které jsou studentům na tomto projektu k dispozici, podívejte se na webové stránky www.seznamovakujep.cz. Další informace studenti dostanou buď v podobě letáků, e-mailů nebo se budou moci osobně zeptat organizátorů projektů při zápisech do 1. ročníků. Pokud máte nějaké otázky již nyní, můžete organizátory kontaktovat na e-mailu SeznamovakUJEP@seznam.cz.

Přechod na vysokou školu není jednoduchý, zvláště když je to pro člověka prostředí zcela neznámé. Tento projekt už dvakrát dosáhl svého cíle a pomohl studentům lépe zapadnout do vysokoškolského prostředí, získat mnoho nových přátel a usnadnit tím studium na naší univerzitě. Věříme, že to tento rok nedopadne jinak!

 

Anna Havelková, studentka PF